Zápisy z posledních zasedání

Po delší odmlce přináším soupis nejdůležitějších informací z posledních zasedání obecního zastupitelstva.

V dubnu jsme obdrželi po delším čekání vyjádření dopravního inspektorátu k řešení přechodů pro chodce na ulici Pražská. Po obdržení vyjádření jsme se shodli na přípravě dokumentace pro výběrové řízení na realizaci  bezpečnějších přechodů. Návrh konkrétního řešení si představujeme např. formou blikacích LED odrazek ve vozovce spolu s aktivním osvětlením celé plochy přechodu.

V dubnu jsme také jednohlasně odmítli záměr společnosti Martin Kroupa – autodoprava spol. s r.o., která chtěla koupit areál Červená Lhota a využít ho jako prostor pro parkování těžké nákladní dopravy + strojů pro zemní práce. Obavy zastupitelstva byly především ve velkém navýšení těžké nákladní dopravy skrz obec.

Z důvodu změny trvalého bydliště podal k 30.4.17 zastupitel p. Klvan žádost o rezignaci. Od 1.5. je novým zastupitelem p. Pšenička.

Na květnovém zasedání jsme se shodli na pořízení nového územního plánu obce. Důvodem je fakt, že staré ÚP pozbudou v roce 2020 platnost a dále, že je třeba pojmout území obce Úžice koncepčně a aktuálně k současnému stavu a možnému využití průmyslových ploch i ploch pro rodinné bydlení.

Od května jsme navýšili intenzitu svozu komunálního odpadu na 2x týdně. Plasty a papír se nyní vyvází v takové frekvenci, abychom neměli přeplněné kontejnery a mohli tak pohodlně třidit.

V průběhu prázdnin jsme změnili dodavatele na svoz bioodpadu. Podmínky pro občany zůstávájí stejné (svoz z typizované popelnice 1x za 14 dní zdarma), obec změnou dodavatele ušetří cca 50% nákladů ročně.

V květnu byl pro údržbu obecní zeleně schválen nákup příkopového ramene za částku 221 900 Kč bez DPH. Rameno má pomoci rychlejšímu sekání zeleně v obci.

Na začátku prázdnin jsme vypsali dvě výběrová řízení – na rekonstrukci zbývajících silnic v obci (ulice Průběžná, Příčná, U Hřiště, Postřižská, Dopní, Lípová, U Rybníka) a na již zmíněný nový územní plán.

Odhadní cena rekonstrukce silnic byla cca 29 milionů korun. Podařilo se nám vysoutěžit nabídku ve výši cca 16 milionů korun, která byla o cca 11 milionů korun nižší, než druhá nejnižší nabídka. Taková úspora nás velmi mile překvapila, nese s sebou však mírné komplikace v prošetření nabídky dle zákona (je významně nižší). Firma OK Stavby, která řízení vyhrála má však v obci velmi kladné reference v podobě všech dříve rekonstruovaných silnic v naší obci. Věříme, že obhájení nabídky proběhne bez komplikací a budeme tak moci začít s prvními ulicemi ještě tento rok.

O prázdninách jsme vypsali výběrové řízení na nátěr střechy obecního úřadu a následně mateřské školy. Střecha OÚ je zrealizovaná a na střeše MŠ se pracuje.

V neposlední řadě stále řešíme připomínky k developerským záměrům v katastru naší obce i obcí okolních. Aktuálně diskutované záměry jsou CTP – projekt Makro, dále BOR Biotechnology – „papírna“ a nově CTP – „projekt Lord“ v území nazvaném D8.7 (záměr je na portálu CENIA pod číslem STC2101 viz ZDE).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.